Як проходить курс: online
Тривалість: 30 годин
Графік занять: індивідуально
Що входить: література, консультації, іспит
Ціна курсу: 6100 грн (160$) доступна оплата частинами в 2 платежі
Подати заявку
Грамотний фітнес-дієтолог — це фахівець
експерт з харчування для людей, що тренуються.
який призначає раціон відповідно до спортивними завданнями клієнта, та його індивідуальними особливостями, видом та типом навантажень.
знає анатомію, біохімію, основи ендокринології та навіть основи психології.
готовий допомогти клієнту досягти результату від тренувань.
Пам’ятайте, до 70% успіху у вирішенні фітнес завдань залежить від харчування.
який може підготувати спортсмена до змаганням.
привести клієнта до заповітної мети, не зашкодивши його здоров’ю
Забезпечуючи цим спортивне і змагальне довголіття.
Таких спеціалістів готує школа Next Level
завдяки особистому тренерському та змагальному досвіду викладачів.
Цей курс може бути хорошим доповненням до ««курси фітнес тренера» Або може бути вивчений як самостійний курс із перспективою роботи на посаді фітнес-дієтолога.
КОМУ ПІДІЙДУТЬ КУРСИ ДІЄТОЛОГІЇ ОНЛАЙН:
Всім охочим
- дізнатися про вплив харчування на організм,
- збалансувати свій раціон
- змінити свої харчові звички
Більше 70% результату ваших тренувань залежить від харчування.
Діючим і тренерам-початківцям:
Якщо ви вже працюєте у фітнес-клубі і хочете, щоб ваші клієнти отримали результат краще та швидше.
НАШІ ПЕРЕВАГИ:
ГЛИБОКІ ЗНАННЯ
Харчування на результат – ви отримаєте повноцінну інформацію про значущість харчування та вплив його на здоров’я, композицію тіла, гормональне тло і навіть на емоційний стан!
КАР’ЄРНИЙ РІСТ
Знання фітнес дієтології та персональний підбір меню для своїх підопічних – клієнти швидше досягнуть поставлених завдань та рекомендуватимуть Вас.
БАГАТО ПРАКТИКИ
Практичні завдання, тести, планування раціону – у вас будуть готові кейси для консультування клієнтів
Зручний графік
Курс проходить online, ви будете навчатися у зручний для Вас час. Можливість отримати максимум знань від викладача курсу
ПІСЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ КУРСУ ДІЄТОЛОГІЇ ВИ ЗМОЖЕТЕ:
Ви навчитеся складати індивідуальний раціон для кожного клієнта з урахуванням інтенсивності та виду його тренувань та уподобань у їжі.
Ви дізнаєтеся, як за допомогою харчування допомогти клієнту досягти прогнозованого результату. Під час навчання ви отримаєте не лише гарну теоретичну базу, а й практичні навички. І навіть перших клієнтів.
Ви отримаєте знання з фізіології, зрозумієте роботу системи травлення та значущість гормонального фону у справі досягнення спортивних завдань клієнта
Заробити більше та залучити нових клієнтів
На сьогоднішній день дуже актуальними є такі питання, як надмірна вага, детокс, різні види дієт. І в той же час в інтернеті багато перспективної, але суперечливої інформації з цих питань. Усі, хто хоче розібратися у принципах побудови збалансованого раціону, можуть стати вашими клієнтами!
ПРОЦЕС НАВЧАННЯ:
Навчання з
авторському
підручнику.
Консультації
за запитаннями
живлення
Практичні
завдання
Іспит
з теорії
та практиці
• Перших клієнтів ви можете отримати вже у процесі навчання
ПРОГРАМА КУРС ДІЄТОЛОГІЇ ОНЛАЙН
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОНЯТТЯ
- Аспекти актуальності правильного харчування – малорухливий спосіб життя та харчування продуктами з підсилювачами смаку та іншими добавками
- Основні засади харчування. Гормональна основа принципів правильного харчування
- Типи статури. Методи визначення. Особливості харчування кожного типу.
- Білки. Види, типи, визначення потреб організму у білках. Відмінності потреб у спортсменів та його причини. Особливості засвоєння білків. Нестача білків. Наслідки. Надлишок білків. Наслідки.
- Жири. Види, визначення потреб організму у жирах. Відмінності потреб у спортсменів та його причини. Особливості засвоєння жирів. Нестача жирів. Наслідки. Надлишок жирів. Наслідки.
- Вуглеводи. Види, визначення потреб організму у вуглеводах. Відмінності потреб у спортсменів та його причини. Особливості засвоєння вуглеводів. Нестача вуглеводів. Наслідки. Надлишок вуглеводів. Наслідки.
- амінокислоти. Огляд, характеристика, які продукти містяться. Особливості прийому спортсменами. Відмінності потреб у спортсменів.
- Вітаміни. Види, функції, у яких продуктах містяться. Вітамінні комплекси. Кому які вибрати – порівняльна характеристика аптечних та професійних препаратів.
- Мінерали. Види, функції. Які продукти містяться. Взаємодія мінералів між собою та з вітамінами
- Вода. Види, функції. Отримання та втрати води. Ознаки зневоднення. Стадії зневоднення. Роль води у тренувальному процесі. Роль води при наборі м’язової маси. Роль води при сушінні та схудненні. Індивідуальний розрахунок потреб у кількості води. Правила прийому води у процесі тренування. Надлишок води – ознаки. Гіпонатріємія. Швидкість водно-сольового обміну та методи її регулювання. Значення швидкості водно-сольового обміну зростання м’язів.
- Система травлення. Огляд, органи, що становлять систему травлення, гормони, що виробляються в системі травлення або пов’язані з нею. Ферменти. Де якісь виробляються. Їхні функції.
РОЗДІЛ 2. МЕТАБОЛІЗМ. РОЗРАХУНКИ І КОНТРОЛЬ ДИНАМІКИ
- Закони метаболічного балансу. Поняття метаболічного балансу. Закон метаболічної компенсації. Його гормональні основи. Адаптивний термогенез. Закон метаболічної багатозадачності. Його гормональні основи. Закон метаболічної ефективності. Його гормональні основи. Визначення метаболічного балансу. Ознаки його відсутності. Алгоритм роботи з клієнтом.
- Методи прискорення метаболізму. Чинники, що впливають на швидкість метаболізму. Метаболічно активні органи. Роль прискорення метаболізму в схудненні. Роль швидкості метаболізму в зростанні м’язової маси.
- Методи і формули розрахунку витрати калорій
- Індивідуальний розрахунок потреб БЖУ. Порівняльна характеристика потреб у БЖУ при різних видах спорту. (легкоатлети, силові види спорту, любителі)
- Чит-милл і рефид. Визначення. Порівняльна характеристика. Призначення. Методи визначення графіку їх застосування. Розрахунок калорійності.
- Концепція набору м’язової маси. Аспекти, що становлять результативність набору м’язів. Піраміда маси. Гормональні основи массонабора. Ключові чинники. При якому відсотку жиру має сенс переходити на массонабор і чому. Анаболічна резистентність. Етапи формування анаболічної резистентності. РБО.
- Сушка і схуднення. Поняття. Порівняльна характеристика. Цілі при схудненні. Гормональні зміни при схудненні. Періоди схуднення. Розрахунок норм КБЖУ по етапах схуднення. Найбільш актуальні вітаміни і мінерали при схудненні. Рекомендовані продукти. Заборонені продукти. Цілі при сушці. Процеси,
що протікають при сушці. Гормональні зміни. Методи проведення сушки. Періоди сушки. Особливості передстартового періоду. Вихід на пік форми. Вихід з сушки. Тренування по періодах сушки. Вітаміни і мінерали, особливо актуальні при сушці - Особливості жіночого жиросжигания і набирання ваги. Гормональні основи жіночого жиросжигания. Міфи оженских тренуваннях. Психологічні особливості і їх гормональна основа. Вагітність, ПМС, клімакс.
- Механізми освіти і спалювання жиру. Типи тренувань, сприяючих жиросжиганию. Міфи про жироспалювальні тренування.
- Повнота людей. Причинно-наслідкові зв’язки. Будова жирової тканини. Функції жирової тканини. Види жирової тканини. Гормони, вироблювані жировою тканиною.
РОЗДІЛ 3. АЛЬТЕРНАТИВНІ МЕТОДИ КОНТРОЛЮ. МІФИ
- Харчова піраміда. Характеристики. Види. Для чого було створено. Як нею користуватись. Плавил харчової піраміди.
- Про ідеальну вагу. Методи визначення. У чому неспроможність поняття ідеальної ваги. ІМТ, ІВТ, біоімпедансний аналіз. Характеристика методів, їхній ступінь похибки. Особливості застосування для спортсменів. Композиція тіла.
- Оптимальна швидкість схуднення та набору ваги. Поняття оптимальної втрати та набору ваги. Від чого залежить швидкість втрати ваги. Від чого залежить швидкість ваги. Про що свідчить велика швидкість набору ваги. Методи визначення оптимальної швидкості набору ваги. Про що свідчить велика швидкість втрати ваги. Методи визначення оптимальної швидкості втрати ваги. Індивідуальний розрахунок дефіциту калорій в залежності від відсотка жиру для безпечного жироспалювання без втрат м’язової маси.
- Частота прийомів їжі. Відмінність харчування спортсменів і неспортсменів у плані частоти прийомів їжі. Причини багаторазового харчування спортсменів. Кому протипоказане багаторазове або дрібне харчування. Гормональні основи частоти прийомів їжі
- Анаболіки та жироспалювачі у продуктах харчування (авторська стаття)
- Фітнес-пластівці, мюслі та інші фітнес-продукти. Оцінна характеристика. Методи виготовлення. Причини неефективності.
РОЗДІЛ 4. ОСНОВИ ЕНДОКРИНОЛОГІЇ ДЛЯ ФІТНЕСУ
- Гормони, що впливають на апетит, вагу та розподіл жиру. Концепція гормонів. Види. Огляд. Характеристики. Гормони, які впливають зростання м’язової маси. Гормони впливають кількість жирової тканини. Вплив гормонів на розподіл жирової тканини. Де виробляються. Референтні значення. Зовнішні ознаки надлишку чи нестачі. Природні способи збільшення секреції анаболічних гормонів.
- Формування харчової залежності. Гормональні засади. Психологічні засади. Продукти, що найбільш виражено викликають залежність. Продукти, що найменш викликають залежність. Глутамат натрію – користь та шкода. У яких продуктах міститься. Допустимі дозування.
- Особливості харчування та тренувань спортсмена з цукровим діабетом. Види діабету. Особливості при схудненні. Особливості при наборі м’язової маси. Особливості при сушінні.
- Як покращити реакцію на інсулін. Концепція. Характеристики. Функції інсуліну. Навіщо покращувати реакцію на інсулін. Методи покращення реакції на інсулін.
- БУЧ та КЕТО-дієта. Концепція. Характеристики. Особливості. Принцип роботи. Індивідуальний вибір схеми БУЧ. Тривалість такого режиму харчування. Кому рекомендовано БУЧ. Кому протипоказаний БУЧ. КЕТО-дієта. — Її характеристика, особливості, небезпеки. Тривалість такого режиму харчування.
- Вегетаріанство та спорт. Види вегетаріанства. Особливі складності вегетаріанців-спортсменів. Вплив вегетаріанства на гормональне тло. Схуднення та вегетаріанство. Спонтанний набір ваги та її причини. Набір м’язової маси та вегетаріанство. Сушіння та вегетаріанство. Особливості тренувань у вегетаріанців.
- Проблеми низькожирових дієт. Процеси, які у організмі. Психологічні особливості низькожирових дієт. Гормональні зміни. Чому на низькожировій дієті одні повніють, інші худнуть. Вплив низькожирових дієт на композицію тіла.
РОЗДІЛ 5. Часті питання. ПСИХОЛОГІЯ РОБОТИ З КЛІЄНТОМ
- Фізіологія пізнього прийому їжі. Особливості роботи травної системи у нічний час доби. З якими гормонами це пов’язано. Міфи і правда про шкоду та користь пізнього прийому їжі. Кому протипоказаний пізній прийом їжі.
- Інтервальне голодування. Концепція. Характеристики. Процеси, які у організмі. Гормональні зміни. Методи підбору схеми голодування. Кому протипоказане голодування.
- Вся правда про гниття білка в шлунково-кишковому тракті. Перетравлення білка. Ферментативні процеси. Засвоєння білка.
- Все про кардіо. Гормональні процеси у організмі. Шкода та користь кардіо. Види кардіо. Порівняльна характеристика енерговитрат при різних видах тренувань та їх ефективності для схуднення. Які форми активності мають бути у пріоритеті, і чому.
- Локальне жироспалювання. Міфи і справді. Обгрунтування процесів, які у організмі.
- Харчування та тренування підлітків. Особливості, підбір вправ. Прогрес робочих ваг. Підлітковий дивізіон у пауерліфтингу. Юніори в бодібілдингу. Особливості підготовки.
- Харчування та тренування комусь за.. Особливості. Вікові зміни. Підбір вправ. Прогрес робочих ваг. Мастерс дивізіон у пауерліфтингу. Вікові спортсмени в бодібілдингу. Особливості підготовки.
- Тренування при кето-дієті. Особливості дієти. Вибір вправ. Підбір робочих ваг та інтенсивності.
- Помилки про харчування та тренування.
- Сіль. Роль солі у харчуванні. Роль солі у бодібілдингу. Роль солі у пауерліфтингу. Розрахунок кількості солі спортсменів з урахуванням індивідуальних потреб.
- Кислотно-лужний баланс. Визначення.Характеристика окиснення. Зовнішні прояви. Шкода надмірного олужування. У кого буває надмірне олужування. Зовнішні прояви. Продукти, що закисляють організм. Продукти, що вилужують організм
- Цукрозамінники. Види. Особливості. Принцип на організм. Вплив на гормональне тло. Вплив на вагу. Характеристики. Добір безпечних дозувань.
- Антиоксиданти. Вільні радикали. Визначення. Принцип на організм. Продукти – антиоксиданти. Вітаміни-антиоксиданти. Мінерали-антиоксиданти. Амінокислоти-антиоксиданти
- Цукрова особа – КПГ. Вплив КПГ на вагу.
- Психологія роботи із клієнтом. Сім ознак того, що ви стоїте на порозі радикальних змін у житті
- Де брати мотивацію? Причини, через які ви не реалізуєте себе.
АКТУАЛЬНІСТЬ ПРАВИЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ
Здорове харчування набуває все більшого значення для сучасної людини, оточеної легкодоступним та смачним фаст-фудом, яким так просто перекусити у будь-який час, що швидко перетворюється на звичку і навіть на харчову залежність. Така їжа має надмірну енергетичну цінність, містить багато жирів, цукру і солі, що веде до порушення обміну речовин, ожиріння та інших захворювань. У будь-яку продукцію фаст-фуду (навіть у котлети) додають велику кількість цукру, маскуючи насолоду великою кількістю солі. Таке поєднання солі, цукру та жиру призводить до залежності від таких продуктів на гормональному рівні, порушує метаболічний баланс і викликає підвищене почуття голоду.
Тому фахівцями в галузі дієтології насамперед підкреслюється, що здорове харчування у вигляді збалансованої дієти значно зменшує ризик виникнення серцево-судинних та інших хронічних захворювань, а також сприяє збереженню нормального відсотка жиру в організмі.
Друга причина, через яку все більше актуалізується здорове харчування – це все більш малорухливий спосіб життя людини. Людина оточена автоматизованою побутовою технікою, автомобілями, які значно полегшують вирішення побутових питань, але з іншого боку, позбавляють людину елементарну фізичну активність. А щоб людина не лише отримувала оптимальну кількість калорій, а й витрачала їх, необхідно вести активний спосіб життя.Для підтримки здоровим нашому організму потрібна певна кількість (індивідуально кожному) вітамінів, мінералів, жирів, білків та вуглеводів. При цьому людина набирає добової норми калорій. Якщо при цьому людина веде малорухливий спосіб життя – вона не витрачає навіть цієї кількості калорій.
Що робити?
Зменшувати кількість калорій не можна – страждатиме стан здоров’я та сповільнюватиметься метаболізм, не зменшуватиме – людина неминуче набиратиме ваги. Тому регулярні тренування просто потрібні! КОЖНОМУ!
З іншого боку, 80% ефективності БУДЬ-ЯКИХ тренувань становить ПРАВИЛЬНЕ харчування
Отже, на початку шляху до здорового способу життя необхідно відповісти на 4 прості питання, пов’язані з харчуванням:
- Чи відчуває людина почуття голоду і як часто я їсть протягом дня?
- Які продукти здебільшого у його раціоні?
- Яку кількість води споживає протягом доби?
- Якої мети хоче досягти за допомогою харчування?
Про це ви дізнаєтесь, пройшовши наш курс дієтології онлайн.
Підручник «курсу дієтології»
Викладач курсу діетології
АНІТА ГРЕСЬ
- Співзасновник школи UNPF school «Next Level»
- Упорядник підручників «курси фітнес тренера», «Фітнес дієтологія»
- Майстер спорту з пауерліфтингу, жим штанги лежачи
- Суддя з пауерліфтингу UNPF, GPF
- Член суддівської комісії з фітнесу та бодібілдингу NABBA
ЧОМУ Я ЧИТАЮ ЦЕЙ КУРСИ ДІЄТОЛОГІВ :
я чинна спортсменка, тренер та спортивний дієтолог. Мій власний тренувальний досвід понад 15 років. Викладацький досвід – понад 5 років. Мої випускники працюють у 15+ країнах світу
ДОКУМЕНТ ПРО ЗАКІНЧЕННЯ КУРСУДІЄТОЛОГІВ
Сертифікат підтверджений федерацією пауерліфтингу UNPF